اجرای رنگ اکریلیک نما چگونه انجام می شود؟

رنگ های اکریلیک بر پایه ی رزین های اکریلیک استایرن تولید می شوند. امروزه رنگ های اکریلیک به محبوب ترین رنگ های ساختمانی تبدیل شده اند. و کاربرد گسترده ای برای نمای داخلی و خارجی دارند. رنگ های اکریلیک رنگسازان غرب ویژگی های منحصر بفردی مانند سازگاری با محیط زیست، تنوع فام، دوام بالا ، قابلیت شستشو، کاربرد راحت و بی خطر دارند. به همین سبب یکی از جایگزین های مناسب برای سنگ و کاشی های نما با قیمت های بالا هستند. به همین دلیل اجرای رنگ اکریلیک نما بسیار مرسوم شده است.

اجرای رنگ اکریلیک نما و یا دیوار و… شامل مراحل و نکاتی است. به همین دلیل بهتر است توسط یک استادکار ماهر رنگ اجرا شود، تا رنگ جلوه و زیبایی خود را حفظ کند. در این جا به بررسی مراحل اجرای رنگ های اکریلیک رنگسازان غرب، به صورت مختصر می پردازیم.

اجرای رنگ اکریلیک

 

نحوه اجرای رنگ نمای ساختمان

انتخاب رنگ

یکی از مهم‌ترین بخش‌های قبل از اجرای رنگ اکریلیک نما، انتخاب رنگ مناسب است. انتخاب رنگ مناسب برای ساختمان، از آن جهت که رنگ‌ها کیفیت و جلوه های متفاوتی دارند حائز اهمیت است. به طور کلی برای رنگ‌آمیزی نمای ساختمان، باید از رنگ های قابل شستشو و مقاوم در برابر شرایط جوی متفاوت مانند باران و تابش خورشید استفاده کرد.

رنگ‌های اکریلیک رنگسازان دارای طیف رنگی مختلفی بوده و نسبت به سطوح بتنی ساختمان‌ها سازگاری عالی دارد. رنگ‌های اکریلیک به سه نوع ترکیبی پایه آب، لاتکس و پایه حلال آلی تقسیم می‌شوند. که با توجه به کاربردهای متفاوت انتخاب می شوند. همچنین رنگ های اکریلیک شرکت رنگسازان غرب دارای فام های بسیار متنوعی بوده که تمام سلیقه ها را پوشش خواهد داد.

اماده سازی زیرکار

در ابتدا ساختمان توسط یک متخصص رنگ بررسی شده و عیوب ظاهری و نیازمندی های سطح به زیرکاری بررسی می گردد. برای اجرای رنگ بر روی نمای ساختمان باید زیرسازی لازم انجام شود و قبل از هر چیزی باید سطح مسطح و صافی فراهم گردد که این کار بسته به جنس نما و میزان عیوب سطح با سیمان کاری یا بتونه کاری انجام پذیر است. همچنین کثیفی روی نمای ساختمان موجب می‌شود تا رنگ، چسبندگی مناسب نداشته باشد و به خوبی بر روی سطح اعمال نشود. در نتیجه اولین فعالیتی که به منظور آماده‌سازی سطح برای رنگ‌آمیزی صورت می‌گیرد، شستشو نما است. پس از شسته‌شدن نما و از بین رفتن آلودگی‌ها و کثیفی‌ها، امکان مشاهده نواقص نما پیدا می‌شود. در این مرحله با بتونه‌کاری، تمامی نواقص برطرف می‌شوند و سطح یکدست شده، آماده رنگ‌آمیزی می‌شود.

پرایمر زنی سطح

یکی از اقداماتی که می‌تواند موجب دوام و جلوه بهتر رنگ بر روی نما شود، استفاده از پرایمر برای آماده‌سازی زیرکار است. استفاده از پرایمر موجب چسبندگی بهتر رنگ بر روی سطح می‌شود و از پوسته پوسته شدن رنگ با گذشت زمان جلوگیری می‌کند. رنگسازان غرب در کنار اجرای رنگ اکریلیک نما انواع رنگ اکریلیک و پرایمر مناسب هر سطح را ارائه می دهد.

اجرای رنگ اکریلیک نما

رنگ آمیزی رنگ ساختمان

رنگ‌آمیزی نکات بسیار مهمی دارد که جلوه و زیبایی رنگ را تحت تاثیر قرار خواهد داد. رنگ آمیزی نمای ساختمان به روش های مختلفی انجام می شود. مانند: استفاده از غلطک، پیستوله و یا قلمو. هر کدامیک از این روش‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. انتخاب روش مناسب باید توسط استادکار انجام گیرد. رنگ های اکریلیک رنگسازان غرب قابلیت اعمال به روش های مختلف بر حسب نیاز مشتری را داراست.

پس از خشک شدن پرایمر رنگ آمیزی را با روش مناسب آغاز کرده و سپس بمدت چند ساعت اجازه دهید رنگ کاملا خشک شود.

*در صورت نیاز به پوشش بیشتر پس از خشک شدن کامل لایه اول، لایه دوم رنگ را اعمال کنید.

اجرای رنگ اکریلیک نما نباید در روزهای بارانی یا در هوای طوفانی و گرد و خاک انجام شود. چراکه خشک شدن رنگ دچار مشکل شده و رنگ جلوه خود را از دست خواهد داد.

شرکت رنگسازان غرب یکی از بهترین تولیدکنندگان رنگ‌های اکریلیک نما و پرایمر اکریلیک است. این شرکت با تولید رنگ‌های باکیفیت با ویژگی های منحصر بفرد مانند خشک شوندگی سریع، مقاومت در برابر شرایط جوی مختلف، پوشش‌دهی مناسب، ماندگاری و دوام بالا رضایت مشتریان خود را فراهم اورده است.

برای بازسازی، نوسازی و اجرای رنگ اکرلیک همین الان با مشاوران و متخصصان ما تماس بگیر!