4 تکنیک حرفه ای برای رنگ آمیزی سایدینگ

رنگ آمیزی سایدینگ

4  تکنیک حرفه ای برای رنگ آمیزی سایدینگ

رنگ آمیزی سایدینگ در خانه شما کار بزرگی است و کاری نیست که بخواهید مکرر آن را انجام دهید. قبل از رنگ آمیزی سایدینگ، نکاتی را از نقاشان حرفه ای در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین ظاهر و ماندگاری ممکن را داشته باشید.

نکته اول

آماده سازی قبل از نقاشی را انجام دهید

نقاشان حرفه ای می گویند که کار آماده سازی نیمی از کار است. در اینجا به مواردی که باید در نظر داشته باشید، پرداخته می شود:

سایدینگ باید تمیز و عاری از کپک باشد. سایدینگ آسیب دیده باید تعویض شود. رنگ شل باید به طور کامل پاک شود. برای تراشیدن و سنباده زدن اقدام کنید تا زمانی که به یک سطح رنگ سالم برسید.

یک پرایمر را روی تمام چوب های لخت، قسمت های آسیب دیده سایدینگ وینیل و روی سایدینگ آلومینیومی لخت بمالید. اگر سایدینگ فایبر سیمانی جدیدی را رنگ می‌کنید که روکشی که توسط سازنده اعمال نشده است، باید از کارخانه به‌صورت پیش‌ آماده شده تهیه شود.

آماده سازی نقاشی همچنین شامل استفاده از نوار نقاش و پلاستیک برای پوشاندن هر چیزی است که نمی خواهید رنگ شود، مانند درها و پنجره ها، وسایل روشنایی و موارد مشابه. فراموش نکنید که برای محافظت از گیاهان، گذرگاه‌ها و پاسیوها و دیگر جاهای خانه از پلاستیک استفاده کنید و پارچه‌ها پهن کنید.

نکته دوم

از بهترین رنگ استفاده کنید

همه تولید کنندگان عمده رنگ طیفی از محصولات را تولید می کنند که کیفیت آنها متفاوت است. از هر سازنده رنگی، رنگی که کیفیت مطلوب و بالاتری دارد، رنگی است که باید انتخاب شود. از آنجایی که بیشتر هزینه های رنگ آمیزی مربوط به اجرای رنگ است، پس صرفه جویی در هزینه مواد اولیه ای چون رنگ منطقی نیست.

کار با رنگ های باکیفیت راحت تر است و ماندگاری بیشتری در خانه دارند. برای اکثر انواع سایدینگ، محصولات اکریلیک مبتنی بر آب می توانند بدون ترک خوردگی با سایدینگ منبسط و منقبض شوند. آنها همچنین اجازه نمی دهند بخار آب تولید شده در داخل خانه به رنگ دیوار آسیب نزند. رنگ های روغنی بخار را مسدود می کنند و به اندازه رنگ های اکریلیک انعطاف پذیر نیستند.

در حالی که سایدینگ وینیل را می توان رنگ کرد، بهتر است از رنگ هایی که تیره تر از سایدینگ اصلی هستند دوری کنید. رنگ‌های تیره گرمای بیشتری را نسبت به رنگ‌های روشن جذب می‌کنند و می‌توانند منجر به کمانش و سایر آسیب‌های جانبی شوند. برخی از تولید کنندگان سایدینگ رنگ، رنگ را برای مطابقت با محصولات سایدینگ وینیل خود فرموله کرده اند. رنگ ها معمولاً حاوی اکریلیک و یورتان هستند تا انبساط و انقباض سایدینگ را کنترل کنند.

نکته سوم

رنگ آمیزی برنامه ریزی شده

رنگ آمیزی نمای بیرونی خانه کار بسیار زیادی است. حتی گروه‌های حرفه‌ای نقاشی معمولاً روزهای زیادی طول می‌کشند تا کار را تکمیل کنند. اگر به تنهایی کار می کنید، حتما برنامه ریزی کنید. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا کار را به راحتی انجام دهید:

سایدینگ در نمای بیرونی خانه

هنگام رنگ آمیزی سایدینگ، از بالای دیوار به پایین کار کنید.

زمانی کار کنید که مطمئن باشید باران نمی بارد و دمای هوا مناسب است. تولید کنندگان محدوده دمایی را برای اعمال رنگ های خود مشخص می کنند.

از کار در زیر نور مستقیم خورشید خودداری کنید. نور خورشید رنگ را خیلی سریع خشک می کند و منجر به ایجاد رگه ها و لکه هایی در پایان کار می شود. بهتر است در سمتی از خانه که در سایه است کار کنید.

قبل از شروع کار تجهیزات مورد نیاز خود را در دسترس داشته باشید. برخی از اقلامی که ممکن است به آن‌ها نیاز داشته باشید عبارتند از: برس‌های باکیفیت، غلطک‌ها، سطل‌های پنج گالن، پارچه‌های پارچه‌ای، نردبان داربست‌ها، قلاب‌های نردبان برای نگه‌داشتن لوازم و پارچه‌ها. اگر از غلتک استفاده می کنید، از یک سطل با یک شبکه غلتکی که روی کناره سطل آویزان است به جای یک تابه غلتکی صاف کار کنید. سطل رنگ بیشتری را در خود نگه می دارد و مانور دادن به آن آسان تر است، به خصوص هنگام کار روی نردبان.

برای رنگ و ابزارهایی که در حال حاضر از آنها استفاده نمی کنید، یک منطقه صحنه سازی ایجاد کنید. نقطه سایه ای که با پارچه قطره ای پوشانده شده باشد ایده آل است. از سطل های پلاستیکی برای نگهداری قوطی های رنگ و ابزار استفاده کنید. شما می‌دانید که همه چیز کجاست، و سطل‌ها سطحی سفت و صاف را فراهم می‌کنند. اگر نشت وجود داشته باشد، سطل ها آشفتگی را محدود می کنند.

اگر از بیش از دو گالن همرنگ استفاده می کنید، رنگ را در یک سطل پنج گالن ترکیب کنید. حرفه ای ها این را “بوکسینگ” می نامند و تغییرات رنگی را از یک گالن به گالن دیگر حذف می کند.

هنگام کار بر روی نردبان، باسن خود را داخل ریل های کناری نردبان نگه دارید. از یک قلاب نردبان و یک سطل برای نگهداری ابزار و تجهیزات استفاده کنید.

از بالای دیوار شروع کنید و در قسمت های کوچک کار کنید. مستقیم روی دیوار کار کنید، به این معنی که ممکن است مجبور شوید نردبان خود را حرکت دهید تا به بخش بعدی برسید. این یکی از دلایلی است که نقاشان حرفه ای اغلب از داربست استفاده می کنند.

هنگام استفاده از غلتک، ابتدا قبل از استفاده از غلتک، اطراف پنجره ها، درها و زیراندازها را با برس برش دهید.

نکته چهارم

حتماً لبه های پایینی سایدینگ را رنگ آمیزی کنید.

قبل از ترک کار، یک قسمت کامل از دیوار را رنگ کنید. در وسط دیوار توقف نکنید، بلکه به دنبال یک ناپیوستگی طبیعی مانند پنجره یا گوشه دیوار باشید.

اگر قصد دارید روز بعد ادامه دهید، تمیز کردن برس ها و غلطک ها را به خود زحمت ندهید. به سادگی رنگ را بپوشانید و برس ها و غلطک ها را در پلاستیک بپیچید. روز بعد آماده رنگ آمیزی خواهند بود.

استفاده از رنگ پاش را در نظر بگیرید

خرید یا اجاره تجهیزات پاشش رنگ می‌تواند به انجام سریع‌تر کارهای بزرگ کمک کند، اما ممکن است برخی از کارها با در نظر گرفتن پوشش‌دهی، به همراه خرابی و تمیز کردن تجهیزات در پایان روز، طولانی‌تر شوند. استفاده از ماسک و نکات بهداشتی بسیار مهم است.

به طور کلی سه نوع کلی رنگپاش وجود دارد:

  • سمپاش های بدون هوا، رنگ را با سرعت بالایی پمپاژ می کنند. آنها برای پوشش سطوح بزرگ مناسب هستند.
  • اسپری های هوا برای کار کردن به هوای فشرده نیاز دارند. آنها روکشی با کیفیت بالا تولید می کنند که آن را مورد علاقه کارگران نجاری و سایر صنعتگران قرار می دهد.
  • سمپاش های کم فشار (HVLP) با حجم بالا برای کارهای جزئی خوب هستند. آنها عمدتا در پروژه های داخلی استفاده می شوند.

رنگ پاش ها نکات مختلفی برای کنترل پخش شدن رنگ دارند. برخی از مدل ها نیاز دارند که قبل از اسپری رنگ، آن را نازک کنید. استفاده از رنگ پاش نیاز به تمرین دارد. ترفند این است که نوک رنگ را عمود بر دیوار نگه دارید. از یک طرف به سمت دیگر اسپری کنید و همیشه نوک آن را قبل از کشیدن ماشه و بعد از رها کردن آن حرکت دهید. اگر دقت نکنید، به راحتی می توانید رنگ بیش از حد را در ابتدا و انتهای یک پاس بزنید.

رنگ آمیزی سایدینگ برای یک خانه کار بزرگی است. اما استفاده از محصولات و تکنیک های مناسب راه خوبی برای دمیدن زندگی جدید در خانه شما است.

کلام آخر

شرکت رنگسازان غرب با بیش از چند دهه تجربه تولید کننده انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و ترافیکی گرم و سرد است. شرکت رنگسازان غرب علاوه بر تولید انواع رنگ، کلیه خدمات اجرای رنگ اکریلیک، اجرای رنگ اپوکسی و اجرای رنگ ترافیک سرد و گرمن را ارائه می دهد.

برای یک کار حرفه ای و ماندگار همین الان با ما تماس بگیر و با متخصصان این حوزه مشورت بگیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *